Breaking News
Home / Laboratorium / Elektronika ogólna / Zasilacz laboratoryjny 350W 30V/10A

Zasilacz laboratoryjny 350W 30V/10A

To już projekt dla naprawdę zaawansowanych elektroników. Budowa tego zasilacza jest w stanie przysporzyć wielu problemów z montażem jak i uruchomieniem tego cuda. Parametry tego urządzenia są na prawdę ciekawe i są w stanie zadowolić nie jednego hobbystę. Napięcie możemy regulować od 0 do 30V. Mamy do dyspozycji regulację delikatną i zgrubną. To samo jest z regulacją ograniczenia prądowego które możemy płynnie regulować. Zasilacz wyposażony jest w dwa czujniki temperatury chroniące transformator oraz radiator do którego przymocowane są tranzystory oraz mostki prostownicze. Wentylator załączany jest dopiero przy odpowiedniej temperaturze, dzieje się to płynnie. Na płycie czołowej znajdują się dwa wyświetlacze wskazujące prąd i napięcie. Mamy także 2 potencjometry do regulacji napięcia oraz 2 do regulacji ograniczenia prądowego. Znajdziemy także diody sygnalizujące stan ograniczenia prądowego, przegrzanie, awarię, stan przekaźnika(odpowiedzialnego za przełączanie uzwojeń transformatora w celu uzyskania wyższego napięcia) oraz stan pracy wentylatora.

Poniżej tradycyjnie załączam zdjęcia zasilacza.

Jeżeli ktoś chciałby otrzymać schematy, opisy (po niemiecku), obwody drukowane proszę o skontaktowanie się przez formularz kontaktowy lub na gg. Na pewno odpowiem w miarę możliwości szybko i prześlę schematy, czy odpowiem na pytania.

Istnieje możliwość zamówienia płytek PCB, elementów elektronicznych, bądź całego zmontowanego układu za pośrednictwem firmy którą prowadzę.
Zapraszam do kontaktu.

KRU-FAZ Krzysztof Kruszka

www.kru-faz.pl

Płytka PCB (.pdf)

About Krzysztof Kruszka

Check Also

m_ynek_franklina__2_

Młynek Franklina

Młynek Franklina – prosty przyrząd służący do demonstracji oddziaływań elektrostatycznych. Stosowany jest we wczesnym etapie …