Breaking News
Home / Laboratorium / Elektronika ogólna / Wiertarka do PCB

Wiertarka do PCB

Wiertarka do płytek jest bardzo pożądanym urządzeniem które potrzebne jest przy wykonywaniu płytek przez elektronika rzadziej elektryka. Potrzebne są one z pewnością amatorom którzy nie maja funduszy na zamówienie płytki w firmie specjalizującej się ich wyrobem. Jedyną możliwością jest kupienie gotowej wiertarki która nie zawsze bywa poręczna i praktyczna w użyciu. Dlatego proponuję wykonanie własnej wiertarki. Składać sie będzie z silniczka na 12V z drukarki a dokładniej z mechanizmy przesuwającego karetkę z pojemnikami w których znajduje się tusz. regulatora obrotów w tym przypadku jest to pedał ze stosem węglowym od starej maszyny oraz oś która będzie trzymała wiertło może to być złączka wyjęta z kostki do kabli lub tuleja z otworem w środku i bocznymi otworami nagwintowanymi do wkręcenia śrubek statecznikowych.

W celu wykonania własnej wiertarki polecam jeden z filmów a dokładniej mówiąc poradników na portalu Spryciarze.pl polecam oto link:

http://www.spryciarze.pl/zobacz/jak-dziala-wiertarka-do-plytek-i-innych

pobrane

About Krzysztof Kruszka

Check Also

Młynek Franklina

Młynek Franklina – prosty przyrząd służący do demonstracji oddziaływań elektrostatycznych. Stosowany jest we wczesnym etapie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *