Breaking News
Home / Laboratorium / Elektronika ogólna / Zasilacz laboratoryjny 350W 30V/10A

Zasilacz laboratoryjny 350W 30V/10A

To już projekt dla naprawdę zaawansowanych elektroników. Budowa tego zasilacza jest w stanie przysporzyć wielu problemów z montażem jak i uruchomieniem tego cuda. Parametry tego urządzenia są na prawdę ciekawe i są w stanie zadowolić nie jednego hobbystę. Napięcie możemy regulować od 0 do 30V. Mamy do dyspozycji regulację delikatną i zgrubną. To samo jest z regulacją ograniczenia prądowego które możemy płynnie regulować. Zasilacz wyposażony jest w dwa czujniki temperatury chroniące transformator oraz radiator do którego przymocowane są tranzystory oraz mostki prostownicze. Wentylator załączany jest dopiero przy odpowiedniej temperaturze, dzieje się to płynnie. Na płycie czołowej znajdują się dwa wyświetlacze wskazujące prąd i napięcie. Mamy także 2 potencjometry do regulacji napięcia oraz 2 do regulacji ograniczenia prądowego. Znajdziemy także diody sygnalizujące stan ograniczenia prądowego, przegrzanie, awarię, stan przekaźnika(odpowiedzialnego za przełączanie uzwojeń transformatora w celu uzyskania wyższego napięcia) oraz stan pracy wentylatora.

Poniżej tradycyjnie załączam zdjęcia zasilacza.

Jeżeli ktoś chciałby otrzymać schematy, opisy (po niemiecku), obwody drukowane proszę o skontaktowanie się przez formularz kontaktowy lub na gg. Na pewno odpowiem w miarę możliwości szybko i prześlę schematy, czy odpowiem na pytania.

Istnieje możliwość zamówienia płytek PCB, elementów elektronicznych, bądź całego zmontowanego układu za pośrednictwem firmy którą prowadzę.
Zapraszam do kontaktu.

KRU-FAZ Krzysztof Kruszka

www.kru-faz.pl

Płytka PCB (.pdf)

About Krzysztof Kruszka

Check Also

Młynek Franklina

Młynek Franklina – prosty przyrząd służący do demonstracji oddziaływań elektrostatycznych. Stosowany jest we wczesnym etapie …

4 komentarze

 1. Cześć
  Jestem zainteresowany poskładaniem i uruchomieniem takiego zasilacza. Proszę o dokumentację i wszystko co potrzebne. Jaki może być mniej więcej koszt jego wykonania? Jak najlepiej wykonać płytki drukowane?
  Pozdrawiam

  • Witam,
   Po dokumentację zapraszam do kontaktu mailowego ze mną. Koszt zależy głównie od tego ile ma się w zapasach domowych ale średnio bez transformatora 300 zł. Płytki ja wykonywałem metodą „odpatrzajewa” 😀 a polecam metodę termo-transferową bądź światłoczułą.

   • Cześć
    Jestem zainteresowany poskładaniem i uruchomieniem takiego zasilacza. Proszę o dokumentację i wszystko co potrzebne. Jaki może być mniej więcej koszt jego wykonania? Jak najlepiej wykonać płytki drukowane?
    Pozdrawiam

 2. Tytus Rozwadowski

  Witam, jestem zainteresowany wykonaniem takiego zasilacza. Czy na transformatorze bezpieczeństwa (24V) uda mi się go wykonać? Widziałem, że zostały użyte dwa transformatory w tym projekcie.
  Jeśli można prosić o dokumentację, to byłbym zainteresowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *